Hafner najboljši od deskarjev na tekmi v Bolgariji

Getty Image

Deskarji v svetovnem pokalu v paralelnih disciplinah so danes nastopili v bolgarskem Banskem, kjer so opravili paralelni veleslalom. Najboljšo slovensko uvrstitev je dosegel Jure Hafner, ki je bil 19.

Getty Image

Bansko je peto prizorišče v sezoni, danes pa sta bila na sporedu paralelna veleslaloma. Slovenske barve je zastopala petčlanska ekipa. Dopoldanske kvalifikacije se niso razpletle povsem po željah Slovencev, saj jim preboj v izločilne boje ni uspel.

Najbolje se je odrezal Jure Hafner, ki je z 11. časom prve in 28. časom druge vožnje zasedel 19. mesto, osmino finala pa je zgrešil le za 34 stotink sekunde. S to uvrstitvijo je izenačil svoj najboljši rezultat sezone, ki ga je dosegel v soboto na Rogli.

Tim Mastnak je začel še bolje, saj je na modri progi postavil osmi čas, v drugo pa je bil precej počasnejši in tako prišel na skupno 22. mesto.