Fak napredoval za 24 mest, do točk tudi Lea Einfalt

SZS

V Anterselvi sta bili danes na sporedu zasledovalni tekmi, v ognju pa so bili štirje slovenski tekmovalci. Pri dekletih se je znova izkazala Lea Einfalt, ki je še drugič na prvenstvu končala med dobitnicami točk za svetovni pokal in bila 38. Dobro sta nastopila tudi Jakov Fak in Rok Tršan.

Naslova svetovnega prvaka sta osvojila domačinka Dorothea Wierer in Francoz Emilien Jacquelin.

Tekmovalni dan v Anterselvi so otvorila dekleta, ki so se podala na 10-kilometrsko preizkušnjo. Poleg Lee Einfalt je bila na startu še ena mlada slovenska biatlonka Nika Vindišar. Slovenki sta svoj nastop začeli različno. Einfaltova je s petimi zadetki na prvem postanku iz 29 mesta napredovala na 24. Vindišarjevi pa sta se žal že takoj prikradli dve napaki in je bila po prvem krogu na 56 mestu. Na drugem strelskem postajališču sta obe naši tekmovalki naredili dve napaki in njun položaj na lestvici se je malce poslabšal. Einfaltova je na polovici bila 45. (+2:11.1), Vindišarjeva pa 58. (+3:37.3). Tudi po tretjem strelskem nastopu sta punci zadržali svoji uvrstitvi. Vindišarjeva je znova naredila dve napaki in njen zaostanek se je še povečal, tako da je bila v naslednjem krogu ujeta iz strani najboljših tekmovalk ter tekmovanje zaključila. Einfaltova je po eni napaki še vedno bila 45., a je bila skupina tekmovalk zelo strnjena. Na zadnjem strelskem postanku je Lea zadela vseh pet tarč in napredovala znova med dobitnice točk. Z zelo hitrim tekom v zadnjem krogu je zasedla končno 38. mesto.

Domače navijače je z izjemnim nastopom navdušila Dorothea Wierer, ki je iz sedmega mesta napredovala vse do naslova svetovne prvakinje. Wiererjeva je zgrešila zgolj en strel na zadnjem postanku in tekmice prehitela za deset sekund. Druga je bila Nemka Denise Herrman, tretja pa zmagovalka spinta Norvežanka Marte Olsbu Roieseland.

Pri fantih je Jakov Fak danes pokazal, da je na prvenstvo prišel dobro pripravljen. Po včerajšnjem manjšem razočaranju, je danes odlično nastopil in napredoval za 24 mest, ter na koncu zasedel 21. mesto. Z natančnim streljanjem na obeh postankih leže je je že napredoval na 24 mesto. Kasneje je moral dvakrat zaviti v kazenski krog, a danes je napake na strelišču delalo veliko tekmovalcev, tako da je Jakov napredoval še za tri mesta in v cilj pritekel na 21. mestu.

Izjemen boj sta v zadnjem krogu za naslov svetovnega prvaka uprizorila Francoz Emilien Jacquelin in Norvežan Johannes Thingnes Boe. Dvoboj je dobil Francoz, ki je v sprintu ugnal Norvežana in se razveselil velike zmage. Bron je osvojil včerajšnji junak Aleksander Loginov iz Rusije.