Lampičeva hrani energijo za sprinterski konec sezone

Laurent Salino/Agence Zoom/Getty Images

Danes so misli o ciljih zadnjega meseca v sezoni 2019/20 strnili člani moške skakalne reprezentance in Anamarija Lampič ter Miha Šimenc.

Anamarija Lampič: Turneja je bilo veliko težja kot novoletna in kar težko sem že čakala, da lahko pojem nekaj krofov (smeh). Sem zadovoljna z začetkom turneje, a očitno je moje telo že utrujeno od celotne sezone. Začele so se težave, organizacija ni bila na nivoju. V prvih dneh smo spali nad nočnim klubom in celo noč poslušali glasno glasbo itn. Borila sem se, kot sem se lahko. Na žalost sem se odločila, da predčasno zaključim, saj se tudi sama nisem počutila najbolje. Škoda bi bilo trošiti dodatno energijo, do konca so še štirje šprinti. Potrebno se je regenerirati in pripraviti na konec sezone”

Miha Šimenc: “Šprint je bil res neverjeten. Ko smo en dan prej gledali progo, ne bi rekel, da je bil zame. Ko smo štartali, sem videl, da mi gre in da ostali odpadajo in začel sem malo bolj verjeti vase in rezultat je prišel. Vesel sem. Tudi voljo sem dobil nazaj, takrat smo bili res že kar utrujeni. Naslednja tekma in 34 kilometrov je bilo z vetrom in vsemi dodatnimi vplivi prehudih. Tudi meni je moč pošla za zadnji šprint. S turneje imam mešane občutke, šprint je bil dober, ostalo pa ne tako. Srednje zadovoljen sem.”

Gorazd Bertoncelj, glavni trener moške skakalne reprezentance: Na priporočila smo se odločili, da skandinavsko turnejo začnemo v Lahtiju in nadaljujemo v Raw Air turnejo, brez da vmes pridemo domov. Tiste vmesne dni bomo predvidoma odšli v Lillehammer, kjer bomo opravili trening ali dva na skakalnici.

Ocenjujem, da so fantje v dobri formi, v dobri kondiciji in že v Lahtiju računamo na dobre rezultate tako na posamični kot ekipni tekmi. Raw Air je za nekatere tekmovalce velika želja. Predvsem lani, ko sem bil tudi sam zraven, je bila organizacija, za spremembo od tekaške turneje, odlična. Lani smo bili odlični v Vikersundu in tega si letos želimo od celotne turneje.”

Timi Zajc: Dobro, da sem izpustil Romunijo, malo sem bil doma in grem poln pričakovanj na naslednje tekme. Malce sem se odpočil, na Norveškem pa računamo na dobre uvrstitve.”

Peter Prevc: Če ne zmaguješ, so rezultati vedno lahko boljši. Veselim se skandinavskega zaključka sezone. Odmakneš se, tempo je težak in po navadi, ko je urnik natrpan, mi gre dobro in tudi zdaj se tega veselim.”

Domen Prevc: Same skakalnice in vzdušje v Skandinaviji mi je všeč, bolj je mirno in bolj mraz. Morda pa je bilo naključje v preteklosti, da sem bil tam boljši. Zdaj grem mirno in s tako miselnostjo, da mi je tam šlo dobro.”