Paris zmagovalec smuka v Nemčiji

Alpsko smučanje 5. Feb 202118:01 0 komentarjev
Alexis Boichard/Agence Zoom/Getty Images

Smučarji so se v Garmisch Partenkirchnu pomerili na smukaški preizkušnji svetovnega pokala. Med 58. tekmovalci na startu proge Kandahar 1 so bili tudi trije naši predstavniki – Martin Čater, Boštjan Kline in Miha Hrobat.

Najboljši smukači sezone so nastopili na začetku preizkušnje, do odlične popotnice za prihajajoče svetovno prvenstvo pa je prišel Italijan Dominik Paris, ki je zmagal s časom vožnje 1:33.81. Drugo mesto je osvojil Švicar Beat Feuz, ki je zaostal 0.37 sekunde, le tri stotinke več pa je za nastop potreboval Avstrijec Matthias Mayer, ki je tako zasedel tretje mesto.

S startno številko 18 se je na pot podal Martin Čater. Nastop mu ni uspel, saj na poti ni razvil prave hitrosti, tako da je ob prihodu v ciljno areno zasedel takrat zadnje, 17. mesto, z 2.98 sekunde zaostanka za vodilnim. Do konca preizkušnje je nato zdrsnil na 31. mesto. Deset mest nižje se je z 3.63 sekunde zaostanka za Parisom znašel Boštjan Kline, medtem ko je Miha Hrobat odstopil na polovici proge.

Grega Koštomaj: ”Boštjan in Miha sta zaradi vseh prekinitev imela malo slabše pogoje, vidljivost, sneg pa je ob teh temperaturah že spustil. A še vedno to ni bilo neko smučanje, vsaj pri Boštjanu ne. Moram reči, da smo pričakovali več po včerajšnjem spodbudnem zgornjem delu. Martin ni izkoristil dobre številke in vidljivosti, bil je premalo odločen, podobno, kot do zdaj. Prve številke imajo v Garmischu dobro vidljivost, potem pa je za zadnje številke čisto druga tekma, tako da se zgodba iz leta v leto ponavlja.”