Norvežani slavili drugič zapored, Slovenci peti

V Ruki smo videli drugo ekipno tekmo v novi sezoni svetovnega pokala v smučarskih skokih. Norvežani so ponovili vajo iz Wisle in drugič zapored slavili, Slovenci so končali na petem mestu.

Slovenci so nastopili v postavi Anže Semenič, Anže Lanišek, Jernej Damjan in Peter Prevc. Slednja sta svojo nalogo opravila odlično, saj sta v obeh serijah skočila preko 130 m.

Slovenija je prvo serijo končala na petem mestu, to mesto pa obdržala tudi v finalu, v katerem je s 139 m navdušil Damjan.

Prvo mesto je osvojila Norveška, drugi so bili Nemci, na stopničke pa so se uvrstili še Japonci.

V nedeljo je na vrsti še posamična tekma, na katero se je uvrstilo kar šest Slovencev. Prva serija se bo pričela ob 15. uri. Ob četverici z ekipne tekme bosta nastopila še Tilen Bartol in Robert Kranjec.