Stoch do zmage v Oberstdorfu

V Oberstdorfu se je začela 66. novoletna turneja. Zmage na prvi tekmi se je razveselil Poljak Kamil Stoch, med Slovenci se je s 14. mestom najbolj izkazal Jernej Damjan.

Peter Prevc, pred tekmo morda celo prvi slovenski adut, je v prvi seriji v zahtevnih vremenskih razmerah (dež in veter v hrbet) pristal pri vsega 100,5 m in ostal brez finala. Bolje so se odrezali Žiga Jelar (12. mesto), Jernej Damjan (15. mesto), Tilen Bartol (23. mesto) in Timi Zajc (29. mesto). Brez finala je ob Prevcu ostal še Anže Semenič.

Po prvi seriji je sicer najboljše kazalo Avstrijcu Stefanu Kraftu, ki je vodil pred Nemcem Richardom Freitagom in Poljakom Dawidom Kubackim.

V finalu sta od Slovencev najbolje nastopila Jernej Damjan, ki je tekmo končal na 15. mestu in Tilen Bartol, ki je s 16. mestom poskrbel za uvrstitev kariere. Jelar je končal na 19. mestu, Zajc pa na 26.

Boj za zmago je dobil olimpijski prvak Poljak Kamil Stoch, ki mu je v finalu uspel fantastičen skok. Drugo mesto je osvojil Freitag, ki se mu je na stopničkah pridružil še Poljak Dawid Kubacki. Kraft v finalu ni navdušil in je končal kot četrti.

Richard Freitag je bil v kvalifikacijah najboljši s 130,5 metra dolgim skokom, od Slovencev je bil najvišje uvrščen Peter Prevc, ki je skočil 127,0 m in si s Poljakom Dawidom Kubackim delil šesto mesto. Jernej Damjan je bil enajsti (125,5 m).