Tande v vodstvu, Prevc iz četrtega na sedmo mesto

Daniel Andre Tande je blestel prvi dan svetovnega prvenstva v smučarskih poletih v Oberstdorfu. Norvežanu bo v soboto zelo težko odvzeti zlato medaljo. Najboljši Slovenec je Peter Prevc na sedmem mestu.

Tande je v težkih vetrovnih razmerah v prvi seriji poletel 212 metrov, nato pa je bil sijajen v drugi seriji (227 m). Drugi je Nemec Richard Freitag (228 in 225 m), tretji pa Poljak Kamil Stoch (230 in 219 m). Vodilni trije so si priskakali že veliko prednost pred tekmeci in bodo v soboto zelo verjetno med seboj obračunali za odličja.

Najboljši od peterice Slovencev je Peter Prevc na sedmem mestu. Po prvi seriji je bil branilec naslova na odličnem četrtem mestu z 222,5 metra, a je nato v drugem poletu v snežnem metežu pristal pri 199,5 metra. Za vodilnim Tandejem zaostaja 50,3 točke.

Anže Semenič je v drugi seriji s sedmega padel na 13. mesto, zaostaja 71,2 točke. Jernej Damjan je z osmega padel na 16. mesto, Domen Prevc pa je po drugi seriji na 23. mestu.

Tilen Bartol je v prvi seriji skočil le 144 m in se z 39. mestom ni uvrstil v nadaljevanje tekmovanja.