Na prvi tekmi v Ljubnem osem Slovenk

Na prvo tekmo smučark skakalk za svetovni pokal na Ljubnem ob Savinji se je skozi današnje kvalifikacije uspelo prebiti kar osmim od enajstih slovenskih predstavnic. Najboljša, četrta, je bila v kvalifikacijah Ema Klinec.

Od najštevilčnejše slovenske falange smučark skakalk v zgodovini tekem svetovnega pokala, na štartu kvalifikacij ih je bilo kar 11, se je na jutrišnjo tekmo uspelo prebiti osmim skakalkam. Najboljša v kvalifikacijah je bila Ema Klinec s 87.5 metri in 106,3 točkami, kar je pomenilo 4. oceno. Nika Križnar je bila s 86 metri ter 102,3 točkami šesta, Špela Rogelj je z enako daljavo zbrala 96,3 točk, potem ko je imela zelo dobre vremenske razmere in je osvojila 8. mesto. Zanesljiva je bila z 81.5 metri in 89,3 točkami na 17. mestu tudi Urša Bogataj. Mlada Jerneja Brecl je pričakovanja več kot upravičila s 77.5 metri ter 83,9 točkami na 21. mestu, Maja Vtič je z 80 metri ter 82,5 točkami osvojila 23. mesto, uvrstitev na tekmo pa sta na 37. in 38. mestu ujeli tudi mlada Katra Komar in poslavljajoča se Katja Požun. Brez uvrstitve na tekmo so ostale le debitantke Katja Markuta na 42., Pia Mazi na 45. in Kaja Urbanija Čož na 46. mestu.

Kvalifikacije je z 89 metri in 115,7 točkami dobila Nemka in lanska zmagovalka Ljubnega, Katharina Althaus, druga je bila z 90 metrti in 113,9 točkami Sara Takanaši, tretja pa dvakratna zmagovalka prejšnjega konca tedna v Planici, povratnica po poškodbi, Avstrijka Daniela Iraschko-Stolz, ki je z 91 metri postavila tudi daljavo dneva, zbrala pa je 107,7 točk.

Na treningu Ema s prvo in tretjo oceno
Pred kvalifikacijami so tekmovalke opravile tudi s serijama uradnega treninga na ljubenski skakalnici. Obakrat je bila naša najboljša Klinčeva, v prvi seriji je bila z 90.5 metri celo najboljša med vsemi, v drugi seriji pa je bila s 85 metri tretja. Zelo razpoložena je bila obakrat tudi Križnarjeva, ki je obakrat imela četrto oceno, v prvi seriji je skočila 87.5 metrov, v drugi pa 84 metrov. S 86 metri je 7. oceno prve serije imela Bogatajeva, Rogljeva je s 86.5 metri v drugi seriji imela 8. oceno. Drugo serijo je z 90 metri dobila letos skoraj nepremagljiva Norvežanka Lundbyjeva. (vir: sloski.si)