Forfang boljši od Stocha, Dežman najboljši Slovenec

Zadnjo preizkušnjo najboljših smučarskih skakalcev pred začetkom olimpijskih iger je v Willingenu dobil Johann Andre Forfang, ki je bil le za las boljši od Kamila Stocha. Do točk pet Slovencev, najboljši Nejc Dežman na devetem mestu.

Na zadnji preizkušnji svetovnega pokala pred olimpijskim odmorom je nastopilo 55 skakalcev, saj organizatorji tekem v Willingenu niso izpeljali kvalifikacij za letošnjo 20. tekmo svetovnega pokala. Od slovenske sedmerice je znova prvi nastopil Nejc Dežman, ki je prikazal izvrsten mini polet, pristal je pri 142.5 metrih, s 127,5 točkami pa je znova zelo dolgo časa stal na mestu vodilnega tekmovalca. Kot prvi je od rojakov za njim zaostal Žiga Jelar, ki je s 127 metri in 95,4 točkami končal tik za najboljšo trideseterico, še slabše pa je nato nastopil Timi Zajc, ki je s 122 metri in 85,4 točkami tokrat ostal daleč od dobitnikov točk svetovnega pokala na 41. mestu, Jelar je bil 32.

Tilen Bartol, deveti najboljši po dveh dneh skakanja v Willingenu, je nato s 128.5 metri in 100,1 točkami ravno ujel finalno serijo na 26. mestu. Zmagovalec Zakopan, Anže Semenič, je bil naslednji od naših, ki je skočil zelo daleč, 141 metrov in 122,4 točk ga je uvrstilo tik pod vrh po njegovem nastopu. Tik pred nastopom Petra Prevca je žirija znižala naletno mesto, s 128.5 metri in 98,9 točkami pa je skočil na 28. mesto po prvi seriji. Kot zadnji je od naše sedmerice v prvi seriji nastopil Jernej Damjan, ki je pristal pri 130 metrih, s skupno 112,1 točkami pa je v težkih pogojih zasedel trenutno 9. mesto, vodil je takrat še vedno Dežman. Do konca prve serije so Dežmana prehiteli le Johann Andre Forfang s 147.5 metri in 139,9 točkami, Kamil Stoch s 145.5 metri in 135,7 točkami ter Dawid Kubacki s 138 metri in 127,6 točkami. Dežman je bil tako izvrsten 4., Semenič 10. in Damjan na 18. mestu.

Težka finalna serija poskrbela za kar nekaj sprememb
Finalno serijo je v močnem sneženju in vse slabših razmerah s 132.5 metri in skupno 206,6 točkami dobro odprl Prevc, ki se je povzpel na končno 24. mesto. Še dlje je odneslo Bartola, ki je s 139 metri in 219,6 točkami dolgo časa vodil, na koncu pa je zasedel 22. mesto. Damjan je v finalni seriji malce čakal na svoj nastop, a je v močnem sneženju kljub temu skočil daleč, 132.5 metrov, z 223,1 točkami pa je končal na 14. mestu.

Semenič je najboljšo deseterico odprl s 128.5 metri, skupaj 222,2 točk pa je pomenilo zdrs po rezultatski lestvici na končno 15. mesto. Dežman je v zelo izenačenem finalu skočil 132.5 metrov, s skupno 235,6 točkami pa je še tretjič v karieri skočil na deveto mesto, sicer druge najboljše uvrstitve med svetovno elito. Za šestim mestom je tokrat zaostal le dobro točko.

Zmage se je znova veselil Norvežan, tokrat Forgang, ki je v finalu pristal pri 144.5 metrih, zbral pa je 271,4 točk. Drugo mesto je s 140.5 metri in 269,4 točkami zadržal Stoch, ki je s tem dobil tudi “Willingen 5”, hkrati pa je oblekel tudi majico vodilnega v skupnem seštevku svetovnega pokala, saj je bil Richard Freitag danes 28. Tretji je bil še en Poljak, Piotr Zyla, sicer šesti po prvi seriji.

Svetovni pokal se bo nadaljeval marca na Finskem, najboljše skakalce zdaj čakajo nastopi na olimpijskih igrah v Južni Koreji. (vir: sloski.si)

Težka finalna serija poskrbela za kar nekaj rezultatskih sprememb

Semenič je najboljšo deseterico odprl s 128.5 metri, skupaj 222,2 točk pa je pomenilo zdrs po rezultatski lestvici na končno 15. mesto. Dežman je v zelo izenačenem finalu skočil 132.5 metrov, s skupno 235,6 točkami pa je še tretjič v karieri skočil na deveto mesto, sicer druge najboljše uvrstitve med svetovno elito. Za šestim mestom je tokrat zaostal le dobro točko. Zmage se je znova veselil Norvežan, tokrat Forgang, ki je v finalu pristal pri 144.5 metrih, zbral pa je 271,4 točk. Drugo mesto je s 140.5 metri in 269,4 točkami zadržal Stoch, ki je s tem dobil tudi “Willingen 5”, hkrati pa je oblekel tudi majico vodilnega v skupnem seštevku svetovnega pokala, saj je bil Richard Freitag danes na 28. mestu. Tretji je bil danes še en Poljak, Piotr Zyla, sicer šesti po prvi seriji.