Wellinger do zlata, Poljaki razočarali, smola za Prevca

Za zaključek prvega olimpijskega dne v Pyeongchangu je potekala še tekma skakalcev na srednji skakalnici. Zlato medaljo je osvojil Andreas Wellinger, srebrno Johann Andre Forfang, bronasto medaljo pa Robert Johansson. Peter Prevc je bil 12.

Na prvi tekmi smučarskih skakalcev na olimpijskih igrah Slovenija na žalost ni prišla do kolajne. Peter Prevc je imel smolo predvsem v prvi seriji, ko je skočil zgolj 101 meter, v drugi seriji je s skokom 113 metrov skočil zelo dobro in pridobil kar dvanajst mest. Tilen Bartol je končal na 16. mestu, Jernej Damjan pa je bil 28.

Zlato medaljo je osvojil peti po prvi seriji Andreas Wellinger, drugi oziroma srebrni je bil Johann Andre Forfang, ki je pridobil eno mesto. Bronasto medaljo je osvojil Robert Johansson, ki je v finalu pridobil kar sedem mest.

V drugi seriji so razočarali Poljaki, predvsem vodilni po prvi seriji Stefan Hula, ki je bil na koncu peti. Kot četrti pa je končal drugi po prvi seriji Kamil Stoch.

Od Slovencev je bil po prvi seriji najboljši Tilen Bartol (106,0 m), dvanajsti. Peter Prevc je bil 24., Jernej Damjan pa 27. Timi Zajc s 94,5 metri je bil v prvi seriji prekratek za finale.