Kdo bo naslednik Gorana Janusa?

sloski.si

Smučarska zveza Slovenije bo v sredo ob 11. uri razkrila ime naslednika Gorana Janusa. Po poročanju Siola sta v igri za mesto glavnega trenerja ostala še dva kandidata.

sloski.si

Od nedelje naprej, ko je predsednik zbora in odbora za smučarske skoke Ljubo Jasnič naznanil, da Goran Janus ne bo več trener, slovenska javnost ves čas ugiba, kdo bo njegov naslednik. Kot so poročali pri Siolu je Jasnič v ponedeljek že opravljal razgovore s potencialnimi kandidati, v igri pa naj bi bila le še Gorazd Bertoncelj in Igor Medved.

Ob omenjenih so se med kandidati znašli še Gorazd Pogorelčnik, Bine Norčič in Matjaž Triplat. Slednja sta v pogovoru za Sportal zatrdila, da nista imela stikov s predstavniki SZS.

Medved je bil v zadnji sezoni član B-reprezentance, Bertoncelj pa je kot član mlade A-ekipe že sodeloval s kar nekaj skakalci, ki so letos navdušili tudi v svetovnem pokalu. Bertoncelj je tako v zadnjem obdobju delal z Domnom PrevcemTilnom Bartolom, Timijem Zajcem, Žigo Jelarjem in Borom Pavločičem. Prav zato je morda on glavni favorit za Janusovo mesto, jasno pa je, da naslednika čaka težko delo, saj je Janus z ekipo v zadnjih sedmih letih dosegal neverjetne rezultate.

S SZS so medtem pričakovano sporočili, da do sredine novinarske konference, ki bo ob 11. uri, ne bodo dajali komentarjev.