Prevc v svojem slogu brez visokoletečih napovedi

Getty Images

Slovenska skakalna reprezentanca je pred začetkom nove sezone svetovnega pokala, ki se začne v petek v finskem Kuusamu, predstavila svoje cilje. Aktualni zmagovalec Peter Prevc se nadeja, da bo sezono začel v slogu minule sezone.

Recimo, da je lanska sezona že pozabljena. V zadnjih dneh je znova veliko dodatnih aktivnosti, nekaj jih je, ki bi morale biti že spomladi oz. poleti, a se je vse zamaknilo. Tisti, ki dela te razporede, bi se lahko malce zamenjal (smeh). Nekako vseeno najdem svoj mir. Malce na slabšem so tisti, ki z mano trenirajo in domači, ker sem »našpičen«, a upam, da se te tekme čim prej začnejo in da vidim, kje sem. Najprej se bo potrebno spoprijateljiti s snegom, čim lepše. Potem pa korak za korakom, bomo videli,” je z naskokom najboljši skakalec lanske zime Peter Prevc dejal pred začetkom nove sezone.

Glavni trener Goran Janus je zadovoljen z opravljenim v pripravljalnem obdobju in z optimizmom pričakuje začetek nove sezone: “Če pustimo živčnost pri miru, pozitivna mora biti, moram povedati, da kar se tiče samih pogojev čez celo poletje, so bili super. Hvala Ljubu Jasniču in pisarni Tomaža Verdnika, da je stvar potekala tekoče, normalno. V zadnjih dveh tednih smo skakali na ledeni smučini v Kranju, kar je bilo tudi v redu. Kar se tiče pripravljenosti v primerjavi s prejšnjimi leti smo kot ekipa nekoliko boljši, a vemo, kakšne so prve tekme. Potrebno je biti miren, nekje se bo potrebno zasidrati in iz tega potem izhajati.”

“Potrebno je iti po vrsti. Sezono je nekje treba začeti. Če enega ni, ga nadomesti drugi. Bomo videli. Konkretni cilj v pokalu narodov je uvrstitev do petega mesta, vemo kako so nacije izenačene. Moj cilj to še vedno ostaja. S fanti, ki ne potujejo v Kuusamo bi bilo lahko tudi bolje, lahko bi bolj dihali za ovratnik. B ekipa se odpravlja v sredo v Eisenerz na priprave, kjer bodo določili tudi ekipo za prve tekme celinskega pokala v Vikersundu in v Kuusamu,” je dodal Janus.

Ekipa bo letos oslabljena za izkušenega Roberta Kranjca, ki je zaradi poškodbe sezono sklenil še preden se je sploh začela: “Poškodbo sem čisto sprejel. Tri dni sem potreboval, da sem sprejel. Najbolj me je bilo strah, da bom, ko bom enkrat doma, sam in nič počel. A zdaj so me okupirali z vajami, tako da mi od 6 do 7 ur na dan ne uide samo za rehabilitacijo. Za enkrat je torej vse super. Fantom želim dober vstop v sezono in nadaljevanje. Redno jih bom spremljal in navijal!”