Tudi na zadnji tekmi šest slovenskih orlov

Smučarski skoki 5. Jan 201718:44 > 18:53

V snežni loteriji na zadnji postojanki novoletne turneje smučarjev skakalcev v Bischofshofnu, se je na jutrišnjo tekmo uvrstilo šest Slovencev. Najboljši naš v kvalifikacijah je bil Peter Prevc na 10. mestu, kvalifikacije pa je dobil Andreas Wellinger.

Peter Prevc je v kvalifikacijah, ki jih je nekajkrat prekinil vrtinčast se veter, skočil 133.5 metrov in zbral 131,2 točk, kar ga je vodilo na 10. mesto. V prvi seriji se bo pomeril s Semeničem, kar smo na tej skakalnici videli že lani. Tržičan je tokrat za 41. mesto v kvalifikacijah skočil 116.5 metrov, zbral pa je 95,0 točk. Naslednji naš najboljši v kvalifikacijah je bil sicer Jurij Tepeš na 13. mestu s 137.5 metri in 130,3 točkami, v prvi seriji pa ga bo izzval Američan Michael Glasder, ki je pristal pri 117 metrih.

Prvi bo od naših kot 28. v kvalifikacijah nastopil državni prvak Jernej Damjan, ki je s 122.5 metri in 106,3 točkami izzivalec Čeha Romana Koudelke, ki je pristal pri 128 metrih. Cene Prevc je s 118 metri in 101,2 točkami osvojil 33. mesto in ga v prvi seriji čaka Norvežan Robert Johansson, ki ga je v Bischofshofnu odneslo do 134.5 metrov. Zelo zanimiv par pa sestavljata najboljša skakalca svetovnega pokala. Domen Prevc je s 134.5 metri in 130,8 točkami zasedel 12. mesto (tako kot lani), še več težav v zraku kot naš šampion pa je za njim imel vodilni na novoletni turnerji in svetovnem pokalu Daniel Andre Tande, ki je pristal pri 121 metrih, kar ga je vodilo na 39. mesto, to pa pomeni, da bo v prvi seriji izzval prav našega skakalca.

Kvalifikacije je z novim uradnim rekordom naprave, 144.5 metri in 144,4 točkami dobil Andreas Wellinger, ki se bo v prvi seriji pomeril s Kamilom Stochom, ki v kvalifikacijah ni skakal. Rok Justin je, tako kot v Oberstdorfu, zasedel 51. mesto in letošnjo turnejo končuje s štirimi izpadi v kvalifikacijah. Tokrat je uvrstitev na tekmo zgrešil za 0,6 točk.

Finalna tekma novoletne turneje se začne jutri ob 16.45 uri.

vir: sloski.si