Peter Prevc drugi v Engelbergu!

Smučarski skoki 22. Dec 201917:06 > 17:06
Matt Roberts/Getty Images

Japonski smučarski skakalec Ryoyu Kobayashi je prišel do 15. zmage v svetovnem pokalu, potem ko je slavil na preizkušnji v švicarskem Engelbergu. Peter Prevc je osvojil odlično 2. mesto, 3. je bil Avstrijec Jan Hörl.

Japonec je prišel do druge zmage v tej sezoni, skupno svoje 15. v karieri. Aktualni prvak je v prvi seriji pristal pri 132.5 metrih, v drugi pa pri 134. Skupno je osvojil 272 točk. Peter Prevc je s skokoma dolgima 123.5 metra in 127.5 metra ter s skupno 263.1 točko osvojil odlično 2. mesto. Na tretjem mestu je tekmovanje končal Avstrijec Jan Hörl (134 metrov, 138.2 metra / 262 točk).

Najboljšo peterico zaključujeta Karl Geiger in Daniel Huber. Sobotni zmagovalec Kamil Stoch je bil šele 9., Stefan Kräft pa 13. Anže Lanišek je končal na 14. mestu, Rok Justin je bil 16., Domen Prevc 19., Tilen Bartol pa je osvojil 30. mesto. Brez finala sta ostala Anže Semenič (53.) in Timi Zajc (57.).

V skupnem seštevku vodi Kobayashi s 440-imi točkami, drugi je Kräft (369), tretji pa Geiger (347). Peter Prevc je v skupnem seštevku 7. (217), Anže Lanišek 8. (206). Sledi novoletna turneja, ki se bo 30. decembra začela v Oberstdorfu.