V Zakopanah Peter Prevc zaokrožil najboljšo deseterico

SZS

Na posamični tekmi svetovnega pokala v poljskih Zakopanah je bil najboljši naš Peter Prevc, točke pa so osvojili še Domen Prevc, Timi Zajc in Anže Lanišek. Zmaga je pripadla Kamilu Stochu.

V Zakopanah so se smučarji skakalci danes po včerajšnji ekipni tekmi pomerili še na posamični tekmi, na kateri so nastopili vsi Slovenci, ki so v petek uspešno nastopili v kvalifikacijah. Žal sta brez točk ostala Rok Justin s 116.5 metri in Cene Prevc s 116 metri na 37. in 38. mestu. Anže Lanišek je po prvi seriji zasedal 27. mesto s 124 metri in 115,7 točkami, najbolj ni bil zadovoljen niti Timi Zajc s 125.5 metri in 119,1 točkami na 23. mestu. Domen Prevc je s 124.5 metri in 120,6 točkami zasedal 19. mesto, najbolj je bil po prvi seriji s 135 metri in 137,2 točkami zadovoljen Peter Prevc na 9. mestu.

Vodil je izjemni Dawid Kubacki s 140 metri in 148,2 točkami pred Nemcem Stephanom Leyhejom, ki je skočil 139 metrov in je zbral 144,0 točk, tretji je bil še en domačin, Kamil Stoch s 137.5 metri in 143,4 točkami.

Finalni napad se Lanišku s 125.5 metri in končnim zbirom 233,2 točk ni najbolje izšel, saj je končal na 29. mestu. Tudi Zajc s 123 metri in 238,3 točkami ni bil zadovoljen, končal je na 26. mestu. Domen je skočil 127 metrov, zbral je 248,6 točk, kar je zadostovalo za končno 22. mesto. Peter je v finalu pristal pri 130 metrih, 271,3 točk pa je bilo danes dovolj za končno visoko 10. mesto.

Na vrh je po dolgem času skočil domači as Stoch s 140 metri v finalu in z 295,7 točkami. Drugi je bil Stefan Kraft z 290,6 točkami, Kubacki pa je padel na tretje mesto z 287,8 točkami, v finalu je skočil 133 metrov.