Kraft do zmage, Peter Prevc skočil tik pod stopničke

Lars Baron/Getty Images

V Saporu smo v nedeljo v zgodnjih jutranjih urah po evropskem času videli še drugo tekmo za svetovni pokal v smučarski skokih. Z veliko prednostjo je slavil Stefan Kraft, Peter Prevc pa je v finalu s 13. mesta napredoval na četrto.

Kraft se v Saporu odlično počuti. To je dokazal že lani, ko je na tem prizorišču slavil dvakrat. V tej sezoni je sobotnemu drugemu mestu zdaj dodal še zmago in obdržal rumeno majico vodilnega. Ta mu je ko kaže dala novega zagona, saj je v nedeljo deklasiral konkurenco z dvema izjemnima skokoma. V prvi seriji je Dawida Kubackega preskočil za kar 7,5 metra, tudi v finalu pa z daljavo 139 metrov zadržal visoko prednost. Drugo mesto je z izjemnim finalnim skokom (142,0 m) osvojil Stephan Leyhe, ki je za Kraftom zaostal za kar 21,1 točke. Tretji je bil lanski poglavar zime Rjoju Kobajaši.

Za lep ekipni uspeh Slovenije so s tremi uvrstitami med deseterico poskrbeli Peter Prevc (4.), Timi Zajc (7.) in Anže Lanišek (10.). Točke je s 23. mestom osvojil še Domen Prevc. Brez finala sta ostala Cene Prevc (32.) in Rok Justin (35.).