Stoch nadaljuje z odlično formo, Lanišek na 12. mestu

Drugi športi 9. Jan 202118:46 0 komentarjev
Lars Baron/Getty Images

Tako kot zadnji dve tekmi novoletne turneje, je tudi prvo po njej dobil Poljak Kamil Stoch, najboljši Slovenec je bil Anže Lanišek na 12. mestu, točke je osvojil še Peter Prevc.

Tri dni po koncu novoletne turneje so se smučarji skakalci že udarili za nove točke svetovnega pokala in sicer v nemškem Titistee-Neustadtu. Na tekmi je skočilo 50 skakalcev, tudi 6 Slovencev, žal sta točke osvojila le dva. Anže Lanišek je bil po prvi seriji s 130.5 metri in 121,3 točkami zasedal 15. mesto, Peter Prevc pa je s 122 metri in 112,2 točkami zasedal 24. mesto.

Četverica na mestih od 34 do 40

Brez finala so ostali Tilen Bartol na 34. mestu, skočil je 131 metrov v odličnih razmerah, zbral je namreč 105,3 točk, Cene Prevc s 124.5 metri in 101,4 točkami na 37. mestu, Žiga Jelar s 121 metri in 100,6 točkami na 39. mestu ter Domen Prevc s 123.5 metri in 100,2 točkami na 40. mestu.

Na samem vrhu smo spremljali poljsko državno prvenstvo. Dawid Kubacki je vodil s 143 metri in 141,9 točkami pred Kamilom Stochom, ki je skočil 139 metrov in je zbral 138,6 točk, tretji je bil Halvor Egner Granerud s 137.5 metri in 138,4 točkami, sledila sta Piotr Zyla in Andrzej Stekala.

V finalni seriji je Prevc pristal pri 129 metrih, z 227,9 točkami pa je pridobil tri mesta in končal na 21. mestu. S 134.5 metri je prav tako tri mesta pridobil tudi Lanišek, ki je tako z 247,7 točkami današnjo tekmo končal na 12. mestu. Na vrh je znova skočil Stoch, ki je v finalu skočil 144 metrov, skupno pa je zbral 281,6 točk. Drugi je bil Granerud z 277,6 točkami, tretji pa Zyla z 270,8 točkami.

“Težka tekma. Z izjemo Anžeta in Petra, ki sta, predvsem v finalu, opravila dva zelo solidna skoka, morda nista imela veliko sreče z vremenskimi pogoji, saj je bila danes kar vetrovna loterija, za ostale štiri fante težko rečem da so imeli smolo. Bolj kot to, so opravili slabše skoke in imamo nekaj stvari, ki jih moramo popraviti do jutri. Mislim pa, da so v enem dnevu sposobni narediti korak naprej,” je po tekmi povedal glavni trener naših, Robert Hrgota.

Jutri bo v Neustadtu na sporedu še ena tekma svetovnega pokala, zadnja v tej periodi.