Zmajem večni derbi in prednost domačega ledu

Drugi športi 12. Dec 202023:27 > 23:29 0 komentarjev
Prvi večni derbi v finalu državnega prvenstva bo v petek, 30. aprila, v Tivoliju. Foto: SŽ Olimpija/Facebook

V Tivoliju so peti letošnji derbi med SŽ Olimpijo in SIJ-jem Acronijem Jesenicami dobili Ljubljančani z 2:0.

Zmaji so si s tem zagotovili prednost domačega igrišča v finalu državnega prvenstva. Finalna serija bo odigrana po koncu finala Alpske lige.

Igra z igralcem več zmajem znova ni stekla in Jeseničani so bili po 40 minutah celo bližje vodstvu, odločitev pa je padla v zadnji tretjini.

Po napaki železarjev v obrambi je izza vrat spretni Gal Koren prišel do strela, plošček pa se je od drsalke Žana Usa odbil v mrežo. Zeleno-beli so zmago potrdili s strelom Anžeta Ropreta v prazen gol.

SŽ Olimpija vodi na lestvici, zbrala je maksimalnih 30 točk. SIJ Acroni Jesenice še naprej zaostajajo devet točk in imajo tudi dve tekmi manj.