Bedene v glavnem žrebu na Dunaju

ATP 25. Okt 202013:54 > 14:01

Slovenski teniški igralec Aljaž Bedene je uspešno opravil s kvalifikacijami in se uvrstil v glavni žreb turnirja ATP na Dunaju. Danes je s 6:2, 4:6 in 7:5 premagal Italijana Lorenza Sonega.

Bedene, ki je na lestvici ATP na 52. mestu, se je za mesto v glavnem žrebu tekmovanja pomeril z Italijanom Lorenzom Sonegom, ki je uvrščen deset mest višje.

Povezano

V prvem nizu je Ljubljančan prvi break naredil v peti igri, ko je izkoristil drugo priložnost za odvzem servisa. V naslednji igri je imel Italijan lepo priložnost, da se vrne v niz, saj je imel dve priložnosti za break, vendar je Bedene obakrat rešil in zadržal servis. V sedmi igri je najboljši slovenski igralec izkoristil že prvo priložnost in povedel s 5:2, nato pa odserviral za zmago v prvem nizu.

V drugem nizu je imel Bedene v tretji igri dve priložnosti, da tekmecu vzame servis, vendar ni uspel. Je pa zato to uspelo Sonegu v naslednji igri in Italijan je povedel s 3:1. Prednosti pa ni uspel zadržati, saj je Bedene v naslednji igri hitro povedel s 40:0 in nato prišel do re-breaka. Slovenec je imel v sedmi igri priložnost za break, vendar je ni izkoristil, kar je Sonego kaznoval in v deseti igri izkoristil break žogico in niz dobil s 6:4.

V odločilnem tretjem nizu sta v prvih petih igrah oba brez težav držala servis, v šesti pa je Bedene zašel v težave. Sonego je prišel do 40:0, ampak je Bedene uspel vse tri ubraniti in igro nato tudi dobil. To je očitno Slovencu vlilo novo samozavest in v naslednji igri je izkoristil prvo break žogico. Vendar prednost ni zdržala dolgo, saj je naslednjo servisno igro izgubil brez osvojene točke. V enajsti igri je Bedene spet prišel do priložnosti za odvzem servisa in jo tudi izkoristil, ter povedel s 6:5. V naslednji igri je brez izgubljene točke odserviral za zmago in se tako uvrstil v glavni žreb turnirja.