Nadal rešil set žogico in se uvrstil v četrtfinale

ATP 5. Nov 202019:09 > 19:09
REUTERS/Gonzalo Fuentes

Rafael Nadal se je uvrstil v četrtfinale Mastersa v Parizu, potem ko je s 6:1 in 7:6 premagal Avstralca Jordana Thompsona.

Nadal je do 1001. zmage v karieri prišel po uri in 35 minutah igre. Španec je zmagal z 2:0, ampak v drugem nizu je moral rešiti set žogico.

Nadal je v prvem nizu igral odlično in na svoj servis izgubil le pet točk. Igral je agresivno in odločno, tako da je imel že v drugi igri priložnost za break. Čeprav se je Thompson takrat rešil, v nadaljevanju ni imel nobenih možnosti. Nadal je narekoval tempo in osvojil pet iger zapored in prvi niz dobil s 6:1.

V drugem nizu je bil Avstralec precej bolj enakovreden tekmec. Igre so trajale dlje, break priložnosti pa ni bilo vse do 12. igre. Takrat je imel Thompson, sicer 61. igralec lestvice ATP, priložnost da prvemu nosilcu odvzame servis, vendar je ni izkoristil. V podaljšani igri je bil drugi igralec sveta zanesljivejši in z dvema mini-breakoma prišel do zmage.

Nadalov tekmec v četrtfinalu bo Pablo Carreno Busta, ki je s 7:5 in 6:2 premagal Norberta Gombosa.