Druga lovorika za Goffina v osmih dneh

ATP 8. Okt 201710:48 > 10:50
Matt Roberts/Getty Images

Belgijski tenisač David Goffin je z današnjo zmago v Tokiju osvojil že svojo drugo lovoriko v zadnjih osmih dneh.

David Goffin je do zmage nad Adianom Mannarinojem prišel po slabi uri in pol igre. Na koncu pa je bil od Francoza boljši s 6:3 in 7:5.

Potem, ko je Belgijec prejšnji konec tedna osvojil turnir v Shenzenu je bil tokrat najboljši tudi v Tokiju, kjer je na celem turnirju izgubil zgolj en niz.

Tekmeca sta na Japonskem odigrala sorazmerno dobro tekmo. Na koncu pa je Belgijec, ki je bil kot četrti nosilec turnirja opravičil vlogo favorita.

V prvem nizu je Francoz izgubil svojo drugo igro na svoj servis in se znašel v zaostanku 4:1, ki ga je Belgijec izkoristil in dobil prvi niz s 6:3 po nekaj več kot pol ure.

V drugem nizu je bilo vse skupaj bolj izzenačeno. Goffin je celo izgubil igro na svoj servis, vendar je Francozu ekspresno odvzel servis. V zaključku srečanja je bil bil Belgijec boljši in dobil 11. in 12. igro ter se tako veselil svoje druge lovorike v zadnjih osmih dneh.