Čilić do drugega naslova v Queen's Clubu

ATP 24. Jun 201815:03 > 18:45
Getty Images/ Adam Pretty

Hrvaški teniški igralec Marin Čilić je še drugič v svoji karieri prišel do zmage na turnirju v Queen's Clubu. Potem ko je leta 2012 v bizarnih okoliščinah premagal Davida Nalbandiana, je tokrat Hercegovec preživel "match" žogico ter s 5:7, 7:6, 6:3 ugnal Novaka Đokovića.

Tekma je trajala slabe tri ure (2 uri 57 minut), gledalci pa so vsekakor prišli na svoj račun. Prav tako, kot lani, ko sta se za turnirsko zmago na tem prizorišču udarila Čilić in Feliciano Lopez, tedaj pa je bil nekoliko boljši Španec.

Čilić je Đokovića premagal šele drugič v karieri, edina preostala zmaga nad “Noletom” datira v sezono 2016 in srečanje na Masters turnirju v Parizu. Za Čilića slavje v okrožju Fulham pomeni 18 naslov v karieri.