Preobrat Andersona proti Nadalu, finale z Đokovičem

ATP 28. Dec 201816:12 > 16:24
Francois Nel, Getty Images Sport

Kevin Anderson je na polfinalnem obračunu ekskibicijskega obračuna premagal Rafaela Nadala z 2:1 in se uvrstil v finale, kjer ga čaka Novak Đokovič, ki je na drugem polfinalnem obračunu ugnal Karena Khacanova s 6:4, 6:2.

Kevin Anderson je v borbi za finale ekskibicijskega turnirja v Abu Dabiju premagal Španca Rafaela Nadala po preobratu in uri in 52. minutah igre s 4:6, 6:3, 6:4.

Nadal, ki je drugi na ATP listi je zmagal na zadnjih petih medsebojnih dvobojih, tokrat je bolje pričel obračun in prvi niz dobil s 6:4.

V drugem nizu tenisača nista storila veliko napak. Edino priložnost za odvzem servisa je izkoristil Anderson in s 6:3 izenačil na 1:1.

V zadnjem nizu, ki je bil najdaljši izmed vseh se je pri obeh poznalo nekaj napetosti. Kljub temu, da sta oba imela kar nekaj priložnosti za odvzem servisa je eno izkoristil Anderson, povedel s 5:4 in z gladko igro na svoj servis slavil uvrstitev v finale po preobratu.

Tam ga čaka zmagovalec obračuna Novak Đoković, ki je na drugem polfinalem obračunu gladko z 2:0 v nizih ugnal Karena Khacanova.

Prvi igralec sveta se je v prvem nizu moral malce potruditi za zmago, saj se je rešil šele v zaključku le tega, ko je Rusu odvzel še drugi servis v prvem nizu. V drugem je bilo za Srba vse skupaj veliko lažje, saj ga je Đoković dobil s 6:2 in se pričakovano uvrstil v finale.