Gstaad: Ramos prepričljivo do 2. turnirja v karieri

ATP 28. Jul 201917:10 > 17:13

Španski tenisač Albert Ramos Viñolas je zmagovalec ATP turnirja v švicarskem Gstaadu.

Albert Ramos je u finalu premagal Cedrica – Marcela Stebeja. Španec je bil od Nemca boljši z 2:0, (6:3, 6:2).

To je druga zmaga na ATP turnirjih za 31-letnega Ramosa, ki je do svoje prve ATP zmage v karieri prišel v švedskem Båstadu 2016.

Stebe je bolje začel dvoboj in takoj v prvi igri odvzel servis svojemu nasprotniku. Ramos se je maščeval že v naslednji igri in Nemcu odvzel njegovega. Španec je s še enim breakom prišel do prednosti s 4:1 v prvem nizu, ki ga je na koncu tudi dobil s 6:3.

V drugem nizu je Ramos dobil prve štiri igre in povedel s 4:0. Jasno je bilo, da se mu nasmiha drugi turnir v njegovi karieri in prva zmaga po štirih zaporednih porazih v finalu ATP turnirjev. Drugi niz je Ramos dobil s 6:2.

Cedric – Marcel Stebe je odigral svoj prvi finale, ki je trajal 1 uro in 23 minut.