Medvedev v prvem Masters finalu; za naslov z Nadalom!

ATP 11. Avg 20191:36 > 1:40
Minas Panagiotakis/Getty Images Sport

Ruski tenisač Daniil Medvedev je prišel do največjega uspeha na turnirjih serije Masters, potem ko se je uvrstil v finale Rogers cupa. V finalu bo njegov nasprotnik Rafael Nadal, ki mu je Gael Monfils predal dvoboj preden je stopil na igrišče.

Medvedev je bil v ruskem polfinalu z 2:0 v nizih boljši od Karena Khachanov.

Za Medvedeva je to prva uvrstitev v finale katerega od turnirjev serije Masters, medtem ko je njegov tokratni nasprotnik obtičal v polfinalu, tako kot lani, ko je bil gostitelj Rogers cupa Toronto.

Deveti tenisač sveta je do finala v Kanadi prišel brez izgubljenega niza. Dvoboj s Khachanovim je trajal uro in 23 minut. V prvem nizu je bil Medvedev prepričljiv, niz je dobil s 6:1. Veliko bolj je bil zanimiv drugi niz.

Dvakrat si je dovolil zapraviti brejk priložnost, a je kljub temu na koncu prišel do zmage v tie-brejku (8:6).

S to zmago bo Medvedev postal najvišje postavljeni Rus na ATP lestvici. Medvedev ima priložnost, da osvoji drugi turnir letos, potem ko je osvojil turnir v Sofiji, prejšnji teden pa je igral v finalu Washingtona.

Na poti do naslova mu bo stal Rafael Nadal, aktualni prvak. Gael Monfils je pričakovano predal dvoboj Špancu in zaradi izčrpanosti niti ni stopil na igrišče. Finale je na sporedu danes ob 22:00.