Brez milosti: Đoković prek Kecmanovića v polfinale

ATP 23. Apr 202116:56 0 komentarjev
Alexander Hassenstein/Getty Images
Novak Đoković (Foto: Alexander Hassenstein/Getty)Images

Teniška številka ena Srb Novak Đoković, se je uvrstil v polfinale odprtega prvenstva Srbije. V četrtfinalu je s 6:1 in 6:3 premagal sonarodnjaka Miomirja Kecmanovića.

To je bil prvi medsebojni dvoboj Đokovića in Kecmanovića, trajal pa je uro in 20 minut.

Prvi lopar sveta je bil boljši po točkah in mirnejši, ko se je soočil z break točkami. Do zmage je zato prišel brez večjih težav.

Kecmanović je v določenih trenutkih pokazal svoj potencial, a je izpustil nekaj priložnosti, da bi dvoboj podaljšal.

Đoković je prvi niz odprl odlično. Uvodno igro za prednost z 1:0 je dobil brez izgubljene točke. Takoj za tem je prišel do break žogice, po napaki Kecmanovića pa do prednosti z 2:0. Miomir je imel priložnost, da si izgubljeno vrne v peti igri (30:40), a je Novak dobro serviral in povedel s 4:1.

Tudi v nadaljevanju je bil Đoković precej boljši od nasprotnika. Z novo ničlo za Kecmanovića je prišel do novega breaka. Sledila je dolga igra, Kecmanović se je boril, a je Đoković izkoristil peto zaključno žogico.

Takoj na začetku drugega niza je Novak prišel do breaka in nato v nadaljevanju brez težav čuval in tudi zadržal prednost.

V polfinalu turnirja v Beogradu bo Đoković igral z zmagovalcem dvoboja Aslan KaratsevGianluca Mager.