Cicipas “melje” naprej, Rubljov stežka v četrtfinale

ATP 22. Apr 202117:37 0 komentarjev
Alex Caparros/Getty Images

V Barceloni se v četrtek igrajo dvoboji tretjega kroga ATP turnirja serije 500. V prvem delu programa so si uvrstitev v četrtfinale zagotovili Andrej Rubljov, Felix Auger-Aliassime, Jannik Sinner, Stefanos Cicipas in Cameron Norrie.

Stefanos Cicipas po zmagi na mastersu nadaljuje z odličnimi predstavami. Peti teniški igralec sveta je z 2:0 v nizih (7:5, 6:3) premagal Alexa de Minaura. V boju za polfinale se bo Grk pomeril z mladim Kanadčanom Felixom Auger Aliassimejem, ki je brez večjih težav slavil proti rojaku Denisu Shapovalovu s 6:2 in 6:3.

Po preobratu si je nastop v četrtfinalu zagotovil tudi Andrej Rubljov. Na dvoboju, ki je trajal dve uri in pol je z rezultatom 4:6, 7:6 (4) in 6:4 premagal Alberta Ramosa Vinolasa. Moskovčan se bo v boju za polfinale srečal z Jannikom Sinnerjem, ki je po dveh urah igre s 7:6 (9) in 6:2 premagal Roberta Bautista Aguta.

Potem, ko je pri rezultatu 6:0 in 3:5 Belgijec David Goffin predal dvoboj se je med najboljših osem tenisačev v Kataloniji uvrstil tudi Britanec Cameron Norrie. Norrie zdaj čaka boljšega iz dvoboja Rafael NadalKei Nishikori.

Turnir v Barceloni spada po ATP serije 500 in poteka od leta 1953. Zadnji je na tem turnirju naslov osvojil Dominic Thiem, ki je leta 2019 v finalu premagal Daniila Medvedeva. Lani turnirja zaradi pandemije koronavirusa ni bilo.

Rekorder tega turnirja je sicer Rafael Nadal, ki je v Kataloniji v preteklosti slavil že enajstkrat. Če bo uspel priti do 12. naslova se bo v ponedeljek vrnil na drugo mesto ATP lestvice ter s tem prehitel Daniila Medvedeva.

Dogajanje z ATP turnirja serije 500, ki se odvija v Barceloni lahko spremljate ekskluzivno na programih Sportkluba.