Đoković za finale Beograda proti Karacevu

ATP 23. Apr 202122:10 > 22:20 0 komentarjev
Karacev bo moral za finale premagati prvega igralca sveta. Foto: guliverimage

Rus Aslan Karacev se je uvrstil v polfinale turnirja v Beogradu, kjer ga že čaka prvi igralec sveta Novak Đoković.

Aslan Karacev je v četrtfinalu premagal kvalifikanta Gianluco Magerja s 6:3 in 6:4.

Karacev je v osmini finala ugnal Aljaža Bedeneta po treh nizih, tokrat pa je imel lažjo nalogo. Njegov tekmec v polfinalu bo Đoković, ki je v četrtfinalu brez težav odbil vse napade rojaka Miomirja Kecmanovića s 6:1 in 6:3.

Karacev, ki je trenutno uvrščen na 27. mesto na ATP lestvici, je navdušil na letošnjem Odprtem prvenstvu Avstralije, ko ga je v polfinalu izločil prav Novak Đoković. To je tudi edini medsebojni dvoboj do zdaj, tudi v polfinalu Beograda pa bo domačin in številka ena svetovnega tenisa, veliki favorit.

Đoković je bil na edinem medsebojnem dvoboju do sedaj veliko boljši. Foto: Jason Heidrich Icon Sportswire

Drugi polfinale turnirja v Beogradu bo potekal med Italijanom Matteom Berrettinijem in Japoncem Tarom Danielom, ki je uvrščen na 126. mesto na ATP lestvici.