Wimbledon se (tudi z gledalci) vrača na Sportklub!

ATP 27. Apr 202116:21 > 22:25 0 komentarjev
Wimbledon
AP Photo/Kirsty Wigglesworth

Organizatorji tretjega vrhunca sezone, turnirja v Wimbledonu, so (ob zeleni luči britanske vlade) sporočili, da se tekmovanje, po letu pavze, vrača. Seveda ga bomo pospremili tudi na kanalih televizije Sportklub.

Turnir v londonski četrti Wimbledon se julija letos po letu pavze vrača na programe televizije Sportklub. Organizatorji tekmovanja so imeli prireditev zavarovano, tako da so se lani kljub pandemiji okoristili s približno 130 milijoni evrov.

Kot je sporočil All England Club, naj bi – po trenutni epidemiološki sliki – tekmam prisostvovalo vsaj 25 odstotkov gledalcev. Morda tudi več. S turnirjem posameznikov in posameznic ter dvojic se vračata tudi tekmovanji za mladince/-ke ter teniške igralce na vozičkih.

Wimbledon bo imel letos na vseh igriščih omogočeno preverjanje s tehnologijo sokoljega očesa, bodo pa še vedno prisotni stranski sodniki in sodnice. Torej sistem “hawkeye live”, ki z vnaprej posnetim glasom (digitalno) nemudoma sporoči, ali je žogica padla v avt, letos še ne bo v rabi.

Britanska teniška zveza (LTA) je javila še to, da začenši s sezono 2022 izginja “Middle Sunday”. Wimbledon ima namreč tradicijo, da se v nedeljo, ki razmejuje prvi in drugi teden tekmovanja, dvoboji ne odvijajo. Tradicije od prihodnje sezone ne bo več.

Wimbledon se letos prične  28. junija in zaključi 11. julija.

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!