Davisov pokal: Domačini suvereni, Britanci pred porazom

Bradley Kanaris, Getty Images Sport

Avstralci, Belgijci, Francozi in Srbi so bili po prvem dnevu četrtfinala svetovne skupine Davisovega pokala prepričljivo boljši od svojih nasprotnikov in vodijo z 2:0.

Dogajanje v Brisbaneu sta odprla Jordan Thompson in Jack Sock. Kljub temu, da je Američan pred dvobojem veljal za favorita, tudi zaradi uvrstitve na ATP lestvici (64 mest višje od Thompsona), se je mladi Avstralec odlično boril ter po 3 urah in 6 minutah slavil s 3-1 v nizih.

Drugo zmago je Avstraliji zagotovil Nick Kyrgios, ki je z rezultatom 7:5, 7:6 in 7:6 nadigral Johna Isnerja. Za drugo točko in vodstvo domače ekipe z 2:0 je potreboval 2 uri in 37 minut, je pa Nick spet pokazal precej več discipline v igri, kot smo bili tega od njega vajeni v preteklosti.

V soboto se bosta reprezentanci srečali za tekmo parov. Avstralijo naj bi zastopala Sam Groth in John Peers, medtem ko bosta ZDA v igri za polfinale skušala ohraniti Steve Johnson in Sam Querrey. Selektorja morata dvojico objaviti eno uro pred začetkom srečanja.

Najbolj napet dvoboj v četrtfinalu je bil tisti med reprezentancama Belgije in Italije, saj sta se obe srečanji končali s sedmimi seti. Prednost je Belgiji prinesel Steve Darcis z zmago nad Paolom Lorenzijem s 6:7 (3:7), 6:1, 6:1, 7:6 (7:4). Belgija je po zmagi Davida Gofana nad Andreasom Seppijem s 6:4, 6:3, 6:3 le še zmago oddaljena od polfinala.

Prav tako Francozom do polfinala manjka le še ena zmaga. Francija z 2:0 vodi proti Veliki Britaniji, ki ob odsotnosti Andyja Murraya proti galskim petelinom nima možnosti. Lucas Pouille je Kyla Edmunda premagal s 7:5, 7:6 (8:6), 6:3, še bolj suverena pa je bila zmaga Jeremyja Chardyja nad Danielom Evansom – 6:2, 6:3, 6:3.

Brez težav sta svoje delo opravila tudi Srba. Novak Đoković je s 6:3, 6:4, 6:4 premagal Alberta Ramosa Vinolasa, Viktor Troicki pa je s 6:3, 6:4, 6:3 odpravil Pabla Carrena Busto.

V soboto so na programu dvoboji dvojic, v nedeljo pa bodo – v kolikor bodo potrebni – na sporedu še preostali posamični dvoboji.