Kevin Anderson v velikem finalu New Yorka!

Getty Images/Al Bello

31-letni Južnoafričan Kevin Anderson se bo v New Yorku prvič preizkusil v velikem finalu Grand Slam turnirja, nasproti pa mu bo stala številka ena Rafael Nadal.

Kevin Anderson je po dveh urah in 57 minutah borbe v polfinalu izločil Pabla Carreno Busta s 3:1.

Anderson je tako kot Rafael Nadal izgubil prvi niz, zaradi izgubljene igre na svoj servis v 7. igri. Nasprotnik iz Španije je tako dobil prvi niz in kot prvi Južnoafričanu na tem turnirju odvzel igro, ki jo je dobil s 6:4.

Drugi niz je bil najbolj zanimiv na celotnem srečanju in očitno je bil tudi prelomen, saj je prevesil tehtnico na stran Andersona. Oba tenisača sta v drugem izu izgubila po en niz, Španec pa je v povsem zadnji igri, ko je imel priložnost, da izzenači na 6:6 zapravil igro na svoj servis in izgubil 7:5.

V tretjem nizu je 31-letnik nasprotniku uspel odvzeti eno igro na njegov servis in tako slaviti s 6:3.

Getty Images/Chris Trotman

Izjemno visoki Anderson je bil v četrtem nizu še boljši in si je z zmago v le tem priboril svoj prvi Grand Slam finale. V finalu se bo pomeril z Nadalom, ki je prav tako v zelo dobri formi, zagotovo se nam v finalu obeta izjemno zanimiv obračun, ki si ga bosta oba tenisača seveda izjemno močno želela dobiti.