Srečni poraženec napisal zgodovino in spet izgubil

Uncategorized 29. Avg 20189:11 > 9:30
Julian Finney, Getty Images Sport

Kanadski tenisač Peter Polanski je izgubil obračun v prvem krogu zadnjega grand slama sezone v New Yorku proti Alexanderju Zverevu, a je navzlic neuspehu pisal teniško zgodovino.

Peter Polanski, ki je trenutno na 119. mestu na ATP lestvici se je na zadnji turnir velike četverice uspel uvrstiti kot srečni poraženec, potem ko je eden izmed tenisačev, ki je bil že uvrščen v prvi krog turnirja svoj nastop odpovedal.

30-letni kanadski teniški igralec je v tretjem krogu kvalifikacij za preboj v glavni žreb OP ZDA izgubil proti Američanu Donaldu Youngu, potem pa je imel srečo v nesreči, saj je bil izmed 16 tenisačev, ki so izgubili v zadnjem krogu kvalifikacij, izžreban na turnir kot srečni poraženec .

Kar pa je v tej zgodbi zanimivo pa je, da je Polanski postal prvi teniški igralec v odprti eri tenisa, ki se je v enem koledarskem letu na vse štiri turnirje velike četverice uvrstil kot srečni poraženec in se tako uvrstil v glavni žreb turnirjev.

“Mislim, da je to neverjeten dosežek,” je sarkastično in v smehu dejal Polanski, ki je v prvem krogu izgubil proti Nemcu Alexanderju Zverevu s 6:2, 6:1, 6:2. Je pa za vstop v prvi krog tekmovanja na svoj račun dobil 54.000 dolarjev, skupno pa je letos osvojil za 280.000 turnirskih nagrad.