Hačanov blizu petega niza, Rafa naprej po trilerju

Matthew Stockman/Getty Images

Rafael Nadal je imel v tretjem krogu OP ZDA vse prej kot enostavno nalogo, saj je Karena Hačanova odpravil po več kot štirih urah igre. Naprej tudi Borna Ćorić, Kevin Anderson in Juan Martin del Potro, medtem ko je Serena Williams gladko dobila sesterski obračun proti Venus.

Karen Hačanov je v štirih urah in 23 minutah vrhunskega tenisa serviral 22 asov in zadel 66 winnerjev, vendar tudi devet dvojnih napak, ki jih je po pravilu naredil v odločilnih trenutkih. Rafaela Nadala na drugi strani ni zmedla niti ohladitev in zaprta streha nad stadionom Arthurja Asha. V ključnih trenutkih je prikazal najboljšo igro in na koncu slavil s 5:7, 7:5, 7:6 in 7:6.

Eden največjih talentov svetovnega tenisa je v prvem nizu pokazal, zakaj ga številni omenjajo kot naslednjo “veliko stvar” tenisa. Nadalu je servis odvzel v enajsti igri, nato pa unovčil četrto priložnost za vodstvo z 1:0. Hačanov je tudi v drugem nizu nadaljeval s sijajno igro. Pri vodstvu s 5:4 je serviral za vodstvo z 2:0 v nizih, a naredil napako ali dve preveč, Nadal pa je to znal izkoristiti in izenačiti na 1:1.

V tretjem in četrtem nizu je odločala podaljšana igra. Prvo je Nadal dobil z 9:7, drugo pa s 7:3. Hačanov je imel pred tem v dvanajsti igri priložnost za izenačenje na 2:2 v nizih, vendar znova sttara zgodba – Nadal je v ključnih trenutkih odigral najbolje in ostal v igri za zmago na zadnjem letošnjem turnirju za grand slam.

Naslednja ovira Nadala bo Nikoloz Basilashvili, ki je s 3:1 odpravil Guida Pello.

Napredovanja se je veselil tudi Borna Ćorić, ki je bil s 3:0 boljši od Daniila Medvedeva, z enakim izidom je Juan Martin Del Potro odpravil Fernanda Verdasca, zelo prepričljiv je bil tudi Miloš Raonić proti Stanu Wawrinki (3:0), Kevin Anderson pa je za zmago proti Denisu Shapovalovu potreboval vseh pet nizov.

V ženski konkurenci je bil največ pozornosti deležen 30. obračun sester Williams. Več kot prepričljivo je slavila Serena, ki je starejši Venus v uri in 12 minutah igre prepustila zgolj tri igre.