Rutinska predstava Đokoviča na uvodu v OP ZDA

Uncategorized 26. Avg 201920:12 > 22:19
Matthew Stockman/Getty Images

Številka ena svetovnega tenisa Novak Đokovič je s prepričljivo zmago začel pohod k obrambi naslova na OP ZDA.

Srbski tenisač Novak Đokovič je v slabih dveh urah v prvem krogu odpravil Roberta Baena Carballesa in se brez večjih težav uvrstil v drugi krog tekmovanja. Branilec naslova in prvi favorit zadnjega Grand slama sezone je slavil s 6:4, 6:1, 6:4.

Đokovič je bil skozi celoten obračun boljši nasprotnik. V prvem nizu je imel kar nekaj žogic za odvzem servisa, a je le izkoristil šele v zadnji igri in slavil s 6:4. V drugem nizu je pokazal svojo moč in nasprotniku iz Španije prepustil eno samo igro.

V zadnjem nizu, ko je bil Carballes še najboljši pa je Srb izkoristil eno samo žogico za odvzem servisa in na koncu dobil niz s 6:4.

Prvi igralec sveta se bo v drugem krogu pomeril z boljšim v dvoboju Sam Querrey – Juan Ignacio Londero.