Federer znova slabo začel, nato pa brez težav zmagal

Uncategorized 28. Avg 201922:13 > 22:15
Elsa, Getty Images

Švicar Roger Federer se je uvrstil v 3. krog OP ZDA v New Yorku. Legendarni tenisač je s 3:1 ugnal Damirja Džumhurja iz Bosne in Hercegovine.

Petkratni zmagovalec grand slama v New Yorku je prišel do zmage z izidom 3:6, 6:2, 6:3 in 6:4. Dvoboj je trajal dve uri in 23 minut.

Džumhur, trenutno 99. igralec ATP lestvice, je v uvodnem nizu navdušil s sijajno igro. Dvoboj je začel s štirimi zaporednimi igrami, prednost pa nato ohranil za veliko zmago v prvem delo obračune. Fedex je nato dvignil nivo igre in dobil naslednje tri nize ter zasluženo napredoval v naslednji krog.

Bosanski tenisač je sicer tako v tretjem kot v četrtem nizu imel svoje priložnosti, a jih ni znal izkoristiti. V tretjem nizu je v sedmi igri zapravil tri brejk žogice za izenačenje, v zadnjem nizu pa je zapravil eno.

Roger, ki je na OP ZDA zadnjič slavil pred 11 leti, v tretjem krogu čaka zmagovalec obračuna Evans-Pouille.