US Open: V finalu Serena in najstnica Andreescujeva

Vaughn Ridley, Getty Images Sport

Znani sta finalistki letošnjega OP ZDA. Domačinka Serena Williams je za preboj v finale potrebovala le 70 minut, saj je v polfinalu s 6:3 in 6:1 nadigrala Elino Svitolino. V drugem polfinalu je Bianca Andreescu s 7:6 in 7:5 premagala Belindo Bencic.

Clive Brunskill, Getty Images Sport

Osma igralka sveta bo v soboto lovila že sedmi naslov na igriščih v New Yorku. Nasproti ji bo stala nadarjena in izredno motivirana najstnica, ki je prišla do svojega prvega finala na grand slam turnirjih.

Serena je svoj prvi naslov na OP ZDA osvojila pred točno 20 leti, zmaga proti Svitolini pa je bila njena 101. v New Yorku. S tem se je na večni lestvici izenačila z legendarno Chris Evert.

Neverjetno je, da te primerjajo z igralko kot je bila Chris. To mi ne bi uspelo brez podpore sijajne publike. Minilo je 20 let od prve zmage, a sem še vedno tu,” je po novi uvrstitvi v finale povedala Američanka, ki bo na domačih tleh lovila 24. naslov na turnirjih za grand slam.

37-letna Williamsova je na grand slamih zadnjič slavila leta 2017, ko je bila najuspešnejša v Melbournu. Zadnji naslov v New Yorku je osvojila leta 2014.

Kako bom igrala v finalu? Za navodila imam trenerja, ki bo opravil skrbno analizo. Moja naloga je, da grem na igrišče in dobro igram,” dodaja Serena.

Svitolina, sicer peta igralka sveta, je bila v polfinalu povsem brez možnosti za zmago. V prvi igri si je priigrala tri brejk priložnosti in vse zapravila, nato pa je Serena povsem zagospodarila na igrišču.

Za senzacijo je poskrbela Bianca Andreescu, ki je v prvem nizu pri rezultatu 5:4 rešila zaključno žogo nasprotnice, nato pa po podaljšani igri celo dobila prvi niz. Kanadska najstnica je drugi niz začela slabše in se znašla v zaostanku 5:2, nato pa odigrala pet neverjetnih iger in se razveselila svojega največjega uspeha v dosedanji karieri.

15. igralka sveta pred OP ZDA še nikoli ni zaigrala v 3. krogu na turnirju za grand slam, svoj talent pa je potrdila letos poleti z zmagama v Indian Wellsu in Torontu. Prav v Torontu se je Andreescujeva srečala s Sereno, ki je finalni obračun predala zaradi težak s poškodbo.