Andreescu premagala Sereno in osvojila OP ZDA!!

Uncategorized 7. Sep 201921:21 > 08. Sep 2019 0:01
Elsa, Getty Images Sport

Kanadčanka Bianca Vanessa Andreescu je v finalu OP ZDA premagala Američanko Sereno William s 6:3, 7:5 in se po uri in 40., veselila svoje prve Grand slam lovorike.

Komaj 19-letna Kanadčanka Bianca Vanessa Andreescu je danes v velikem finale OP ZDA presenetila Američanko Sereno Williams jo premagala s 6:3, 7:5 in se veselila svoje prve Grand slam lovorike.

Legendarna Američanka se je danes v New Yorku borila že za sedmo lovoriko na tem terenu, a je bila tako kot lani zaustavljena v finalu.

Andreescujeva trenutno sicer 15. igralka na WTA lestvici, se bo od ponedeljka dalje zavihtela na 5. mesto. Mlada Kanadčanka pa je danes dokončno dokazala, da je to tenisačica, ki jo bomo v prihodnosti še velikokrat videli zmagovati na največjih turnirjih.

Kanadčanka je brez kakršnihkoli večjih napak odigrala prvi niz. Takoj na začetku je prišla do prednosti z 2:0, ki pozneje potem ni več izpustila iz rok. Na koncu je niz po 43. minutah dobila s 6:3.

Šele v drugem nizu je Serena zaigrala malce bolj agresivno in takoj smo videli ogromno izgubljenih servisov. A kljub vsemu je Andreescujeva imela pri rezultatu 5:1 lepo priložnost, da dokaj hitro opravi z današnjo nasprotnico. Imela je zaključno žogico, jo zapravila, Williamsova pa je prišla do štirih zaporednih iger in izenačila na 5:5. Po tem se je 19-letnica vendarle zbrala in niz dobila s 7:5 in se veselila svoje zaenkrat še prve Grand slam lovorike.