Kaja Juvan v 2. kolu US Opna!

Uncategorized 1. Sep 20203:00 > 3:03

Kaja Juvan je uspešno preskočila prvo oviro na OP ZDA v New Yorku. S 6:4 in 7:6 je premagala Američanko Usue Arconada. V prvem kolu sta med drugimi izpadla Coco Gauff in John Isner.

Getty Images/Al Bello

Juvanova je za zmago potrebovala uro in 55 minut. V razburljivem zaključku prvega niza je Juvanova zadržala servis, potem ko je tekmica petkrat ubranila žogico za igro, v naslednji igri pa je Slovenka naredila break za zmago v prvem nizu s 6:4.

V drugem nizu je Američanka servirala za niz pri 5:4 in 6:5, vendar ji je Juvanova obakrat odvzela servis. V podaljšani igri je hitro prišla do vodstva s 4:0 in jo dobila zanesljivo s 7:2.

V drugem kolu Kajo Juvan čaka 14. nosilka, Estonka Anett Kontaveit.

Izmed ostalih rezultatov lahko izpostavimo poraza Coco Gauff in Johna Isnerja. Mlado Američanko je s 6:3, 5:7 in 6:4 premagala Anastasija Sevastova, njenega izkušenega rojaka pa s 6:7, 6:3, 6:7, 6:3 in 7:6 Steve Johnson, sicer 64. na lestvici ATP.

Brez težav je napredoval Novak Đoković (3:0 proti Đumhurju iz BiH), več dela pa je imela Naomi Osaka (6:2, 5:7, 6:2 proti rojakinji Doi).

Danes bo na igrišče stopil Aljaž Bedene, ki bo igral proti Fincu Ruusuvuoriju.