Kaj je delal Murray po epski zmagi? Šel v ledeno kopel

Uncategorized 2. Sep 202012:23 > 12:33
Al Bello Getty Images

Andy Murray je izenačil rekord Rogerja Federerja na turnirjih za Grand slam, potem ko mu je že desetič uspelo zmagati po zaostanku z 0:2 v nizih.

Britanec je proti Nishioki rešil celo zaključno žogo in se uvrstil v drugo kolu, kjer ga čaka obračun s Kanadčanom Felixom Augerjem-Aliassimom. Za Murrayja je bil to prvi dvoboj na Grand slamih po januarju 2019.

Po zmagi je Murray dejal, da je zanj ledena kopel najboljša regeneracija po dvoboju, ki je trajal štiri ure in pol.

Povezano

“Poleg slačilnice imajo bazen in rekli so mi, da je samo za nujen primere. Zame je to nujen primer! Celo telo me boli in čim prej se moram regenerirati. Upam, da mi bodo pustili v ledeno kopel, ker če mi ne bodo, grem takoj v hotel“, je takoj po koncu dvoboja izjavil Andy Murray.

Na novinarski konferenci je kasneje razkril, da je organizatorje uspel prepričati, da ga spustijo v bazen, čeprav tega sprva niso hoteli zaradi ostrih ukrepov glede preprečevanja širjenja koronavirusa.

Rekli so: Seveda, po dvoboju ga lahko uporabljaš. Vedno uporabljam ledene kopeli, še posebej po dolgem dvoboju, ko čutim precejšnjo bolečino v prstih”, je pojasnil izkušeni Murray.