Vika kot nekoč: Azarenka po treh letih v 1/8 finala

Uncategorized 6. Sep 20202:30 > 4:36
Ezra Shaw, Getty Images

Ena najuspešnejših teniških igralk zadnjega desetletja, Viktorija Azarenka, se je z zanesljivo zmago nad Igo Swiatek uvrstila v četrto kolo OP ZDA.

Nekdanja prva igralka sveta v osmini finala Grand slama ni igrala že več kot tri leta, ob Wimbledona 2017. V New Yorku je proti Igi Swiatek spomnila na svoje najboljše dni.

Kljub temu je dvoboj bolje začela Poljakinja, ki je povedla z 2:0. Azarenka se je hitro vrnila in dobila naslednje štiri igre, toda Swiatek je uspela znova priti do odvzema servisa in izenačila na 4:4. Za zadnji preobrat je poskrbela Belorusinja, ki je dobila naslednji dve igri za zmago v prvem nizu s 6:4.

Tudi drugi niz se je začel z breakom Poljakinje, ampak Azarenka je takoj naredila re-break in dobila naslednje tri igre. Po še enem breaku tekmice je Vika dobila še tri igre in niz zaključila z izidom 6:2.

V osmini finala se bo srečala s Karolino Muchovo, ki je bila boljša od Sorane Cirstee.