Novak Đoković do 70. zmage na igriščih Rolanda Garrosa

Getty Images/Julian Finney

Srb Novak Đoković se je brez težav prebil v 3. krog OP Francije v Parizu. Prvi lopar sveta je v 2. krogu s 6:1, 6:2 in 6:2 ugnal Ričardasa Berankisa iz Litve.

Đoković tako ostaja 100-odstoten proti Berankisu, ki ga je premagal še tretjič. Srb je tudi tokrat do zmage prišel brez večjih težav in delo končal v 83 minutah. Nasprotniku je prepustil vsega pet iger.

Predstavnik Litve ni v nobenem delu obračuna ponudil pravega odpora, od drugega niza naprej pa je imel še težave s hrbtom. Posledično je bil zadnji niz samo še formalnost.

Nole je tekmo končal s 25 winnerji in 14 napakami, Berankis pa je vpisal 14 winnerjev in storil 25 napak. To je bila Novakova 70. zmaga na igriščih Rolanda Garrosa. S tem je ob Rogerju Federerju postal edini igralec v zgodovini, ki je na vsakem grand slam turnirju vpisal vsaj 70 zmag.

Đokovića v 3. krogu čaka Kolumbijec Daniel Galan, ki je v 2. krogu nadigral Tennys Sandgreniz ZDA (6:2, 6:2, 6:3).