Simonino sladko maščevanje

Uncategorized 2. Okt 202014:51 > 15:00
Getty Image/Shaun Botterill / Staff

Simona Halep še naprej blesti v Parizu. Druga igralka sveta je v manj kot eni uri premagala Amando Anisimovo s 6:0 in 6:1 in se mladi Američanki tako oddolžila za lanski četrtfinalni poraz na OP Francije.

Clive Brunskill/Getty Images

Romunka je imela pred dvobojem z Američanko velik motiv. Na lanskem pariškem turnirju je takrat 17-letna Anisimova v četrtfinalu presenetljivo izločila Halep s 6:2 in 6:4. Tokrat se je pričakoval precej večji odpor Američanke, ki je brez težav dobila svoja prva dvoboja v Parizu.

Ampak očitno je Halep letos na precej višjem nivoju na pesku kot leta 2019. Prvi niz je trajal zgolj 24 minut. Simona Halep je takoj prišla do breaka. Edino težavo je imela v drugi igri, ko je rešila pet break žogic. Ko se je izvlekla iz teh težav, je dobila pet iger zapored in ekspresno osvojila prvi niz.

Anisimova je drugi niz začela bolje in končno dobila tudi svojo prvo igro. Ampak to je bil le preblisk, saj je bila ta hkrati tudi njena zadnja. Halep je osvojila naslednjih šest iger in se uvrstila v osmino finala.

V osmini finala se bo Romunka pomerila s Poljakinjo Igo Swiatek, s katero se je prav tako pomerila v osmini finala lani. Takrat je Romunka tekmici prepustila le eno igro.