Sebastian Korda nadaljuje z odličnimi igrami v Parizu

Uncategorized 2. Okt 202017:34 > 17:37

20-letni Američan Sebastian Korda, sicer sin nekdanjega finalista OP Francije, Petra Korde, se je z zmago nad Špancem Pedrom Martinezom uvrstil v osmino finala.

Korda prihaja iz zelo športne družine. Oče Petr je bil finalist OP Francije leta 1992, šest let kasneje je zmagal na OP Avstralije, na lestvici ATP pa je bil najvišje na 2. mestu. Mama Regina Rajchrtova je prav tako igrala tenis na visokem nivoju, na lestvici WTA je dosegla 26. mesto. Sebijevi sestri Jessica in Nelly uspešno nastopata na profesionlni golfski turneji LPGA, na kateri je Jessica dosegla 5 zmag, Nelly pa 3.

Sebastian Korda se je v glavni žreb Grand slam turnirja uvrstil šele drugič (prejšnji mesec je na OP ZDA izgubil v prvem kolu), je pa nase opozoril že v mladinski konkurenci, ko je leta 2018 dobil OP Avstralije.

Sebastian, ki se je na turnir uvrstil prek kvalifikacij in na lestvici ATP zaseda 213. mesto, je v prvih dveh kolih izločil Andreasa Seppija in Johna Isnerja, v tretjem kolu pa je gladko, s 3:0, premagal Španca Pedra Martineza. Korda je dosegel kar 48 “winnerjev”, od tega 8 asov. Izid po nizih je bil 6:4, 6:3 in 6:1.

V osmini finala Kordo čaka nov hud test, saj bo na drugi strane mreže stal 12-kratni zmagovalec OP Francije Rafael Nadal.