Đoković petič v finalu Roland Garrosa

Julian Finney, Getty Images Sport

V finalu Roland Garrosa se bosta pomerila Rafael Nadal in Novak Đoković, ki je v drugem polfinalu mladega grškega zvezdnika Stefanosa Tsitsipasa odpravil s 6:3, 6:2, 5:7, 4:6 in 6:1.

Novak Đoković bo petič zaigral v finalu grad slama v Parizu. Prvič po letu 2016, ko je osvojil edini naslov na rdečem pesku. Srba v finalu čaka Rafael Nadal, ki je v prvem polfinalu s 3:0 premagal Diega Schwartzmana in se mu maščeval za četrtfinalni poraz na mastersu v Rimu.

Đoković je brez večjih težav povedel z 2:0 v nizih. V deseti igri tretjeg je imel na svoj servis prvo žogico za zmago, vendar je ni izkoristil. Stefanos Tsitsipas je hitro kaznoval zapravljeno priložnost in se vrnil v igro. Grk je uspel izenačiti na 2:2, za trenutek verjetno pomislil, da bi lahko prišel do epskega preobrata proti prvemu igralcu sveta, toda v odločilnem petem nizu ni imel možnosti.

Đoković mu je prepustil vsega eno igro in se po treh urah in 54 minutah zanimivega dogajanja uvrstil v finale.