Nadal nadigral Đokovića in osvojil 20. Grand Slam

Uncategorized 11. Okt 202013:45 > 17:52
Julian Finney Getty Images Sport

Rafael Nadal je nepramagljiv v finalih Roland Garrosa. Španec je prišel že do 13. lovorike na velikem turnirju v Parizu. Srba je premagal s 6:0, 6:2 in 7:5.

Nadal je osvojil 20. Grand Slam v karieri s čimer je izenačil rekord Rogerja Federerja.

Španec je dobil vseh 13 finalov v finalih Roland Garossa. Nadal je že četrtič finalno tekmo v Parizo izgubil brez izgubljenega seta. To je bila 100. zmaga Nadala na odprtem turnirju v Parizu.

Rafa je danes 27. premagal Novaka Đokovića. Svetovna zvezdnika sta se sicer pomerila 56-krat.

Srb je igral 5. finale Roland Garossa in doživel 4. poraz.

Dvoboj je trajal 2 uri in 43 minut. Španec je takoj na začetku dvoboja dal vedeti svojemu nasprotniku zakaj je peščeni kralj. V prvem nizu je Djokoviču zavezal kravato (6:0). V drugem je večnega tekmeca prav tako odpravil s 6:2. Tretji niz je bil še najbolj izenačen.

Đokovič je šele v šesti igri uspel prvič odvzeti servis v finalu, a kaj ko mu ga je Nadal dvakrat. Odločilna je bila enajsta igra, ko je Srb z dvojno napako podaril igro Špancu, Nadal pa je nato rutinirano odserviral za zmago in dobljen tretji niz s 7:5. Rafael Nadal je zasluženo slavil in dokazal, da je nesporni kralj na igriščih v Parizu tudi v oktoberskih pogojih.