Stephensonova po maratonu izločila Polono Hercog

Uncategorized 31. Maj 201920:03 > 20:04

Polona Hercog ostaja brez osmine finala na turnirjih za grand slam. Na Roland Garrosu jo je v 3. krogu po pravem maratonu izločila Američanka Sloane Stephens, ki je slavila s 6:3, 5:7 in 6:4.

Dvoboj smo lahko spremljali na igrišču Suzanne Lenglen. To je bil četrti medsebojni obračun, v Parizu pa je Hercogova prvič odščipnila niz Američanki. Mariborčanka je znova ostala brez uvrstitve v osmino finala, kar je trikrat uspelo Katarini Srebotnik. To je še naprej najevčji slovenski uspeh na turnirjih za grand slam.

Prvi niz je po 35 minutah dobila Stephensonova, ki je hitro povedla s 5:1, a se je Hercogova v sedmi igri prebudila in prišla do brejka ter znižala na 5:2. Slovenka je dobila tudi naslednjo igro, nato pa je Američanka vendarle osvojila prvi niz. Glavni razlog za poraz Hercogove v uvodnem nizu so bile neizsiljene napake. Slovenka jih je storila kar 15.

Stephensova je tudi drugi niz začela odlično in po brejku povedla z 2:0. Polona se je nato prebudila, sledil pa je niz poln preobratov. Najprej je Hercogova povedla z 2:3, nato je odgovorila Stephensonova, ki je pri rezultatu 5:3 celo servirala za zmago. Naša predstavnica se ni dala in na koncu izenačilana 5:5 ter po 68 minutah igre na koncu dobila drugi niz.

V odločilnem delu smo najprej pospremili trd boj, dvoboj pa je bil izenačen vse do rezultata 4:4. Nato je Polona na žalost nekoliko popustila, Stephensonova pa je v deseti igri izkoristila šesto zaključno žogico za zmago z 2:1 v nizih.

V ženski konkurenci se je poslovila druga nosilka Karolina Pliškova, ki jo je izločila Hrvatica Petra Martić. To pomeni, da Japonka Naomi Osaka ostaja na prvem mestu lestvice WTA.