Izjemen dan za slovenski tenis

Grand Slam 2. Jun 202118:03 > 22:07 0 komentarjev
Guliverimages

Tamara Zidanšek in Polona Hercog sta se uvrstili v tretji krog OP Francije. Zidanškova je v dopoldanskem dvoboju s 6:4 in 6:1 ugnala Američanko Madison Brengle in prišla do največjega uspeha v karieri, Hercogova pa je s 7:5 in 6:4 premagala domačinko Caroline Garcio. Zidanškova se je popoldne uvrstila še v drugi krog med ženskimi dvojicami.

V sredo je prva od slovenskih predstavnic na pariški pesek pritekla Zidanškova, ki je znova pokazala, da je v vrhunski formi in v drugem krogu pometla tudi z Američanko Madison Brengle. V prvem nizu se je ameriška predstavnica še upirala 23-letni Slovenki, v drugem pa povsem popustila in klonila 6:1. “Danes je bila na drugi strani mreže igralka z drugačnim slogom igre. Tudi priprava na dvoboj je bila drugačna kot proti Kanadčanki Bianci Andreescu. Na igrišču sem bila odločna in samozavestna ter prepričana v svojo zmago, ki sem jo tudi dosegla,” je po enem večjih uspehov v svoji karieri dejala Tamara Zidanšek.

Zidanškova, ki se prvič uvrstila v tretji krog turnirja za grand slam, se bo za vstop v osmino finala pomerila s Čehinjo Katerino Siniakovo, ki je skoraj po treh urah igre s 7:6 (7), 5:7, 7:5 ugnala Rusinjo Veroniko Kudermetovo.

Triindvajsetletnica iz Slovenskih Konjic je popoln dan za slovenski tenis zaokrožila popoldne, ko je skupaj z Nizozemko Arantxo Rus napredovala v drugi krog med ženskimi dvojicami. Po uri in 18 minutah boja sta v prvem krogu premagali švedsko navezo Rebecca Peterson – Cornelia Lister s 6:3 in 6:0. V drugem krogu ju čaka zmagovalka dvoboja med slovensko-hrvaško navezo Andreja Klepač/Darija Jurak in ameriško Madison Brengle/Danielle Collins.

REUTERS/Gonzalo Fuentes

Hercogova prekinila urok Francozinje

Poleg Zidanškove je bila danes na delu tudi Hercogova, ki je na svojem petem medsebojnem dvoboju s 7:5 in 6:4 sploh prvič premagala Francozinjo Caroline Garcia in se še tretjič po letu 2010 in 2019 uvrstila v tretji krog Roland Garrosa. Mariborčanko v šestnajstini finala čaka 20. nosilka turnirja, Čehinja Marketa Vondroušova.

Po zmagi je Hercogova izpostavila slabše serviranje v končnici drugega niza, a dodala: “Večino dvoboja sem igrala dobro, vseskozi sem bila agresivna in pripravljena. Vseskozi sem se držala taktike. Francozinja je na krilih gledalcev uprizorila napad, ki pa sem ga ubranila. V odločilnih trenutkih pa sem znova prevzela pobudo.”

Dvoboja Zidanškove in Hercogove bosta na sporedu v petek.

Bedene izpadel v dvojicah

V igri dvojic je bil v sredo aktiven Aljaž Bedene, ki je z Jacksonom Withrowom že po slabi uri s 6:1 in 6:4 moral priznati premoč nemško-finski navezi Dominik Köpfer in Emil Ruusuvuori.

Bedene bo ponovno v akciji že v četrtek. Ljubljančan je v prvem krogu premagal Francoza Adriana Mannarina s 7:5, 3:6, 7:5 in 6:2, v drugem pa ga čaka desetopostavljeni Argentinec Diego Schwartzman.

Kei Nishikori (Jap) – Karen Hačanov (Rus/23) 4:6, 6:2, 2:6, 6:4, 6:4;
Alejandro Davidovich Fokina (Špa) – Botic Van de Zandschulp (Niz) 6:4, 6:4, 5:7, 2:6, 6:4;
Stefanos Cicipas (Grč/5) – Pedro Martinez (Špa) 6:3, 6:4, 6:3;
Reilly Opelka (ZDA/32) – Jaume Munar (Špa) 6:3, 6:2, 3:6, 7:5;
Marcos Giron (ZDA) – Guido Pella (Arg) 7:6 (2), 6:1, 6:7 (3), 6:4;
Pablo Carreno-Busta (Špa/12) – Enzo Couacaud (Fra) 2:6, 6:3, 6:4, 6:4;