Musetti z vodstvom 2:0 le razjezil Đokovića; Nadal suveren

ATP 7. Jun 202122:43 > 22:44 0 komentarjev

Novak Đoković se je v osmini finala odprtega prvenstva Francije mučil z Italijanom Lorenzom Musettijem. 76. igralec sveta je dobil prva dva niza po podaljšani igri, v nadaljevanju pa je Srb pokazal pravi obraz in s 6:1 ter 6:0 izenačil na 2:2. Musetti je nato v petem nizu dvoboj pri izidu 0:4 za Đokovića predal. Rafael Nadal proti Janniku Sinnerju ni imel težav, ugnal ga je s 3:0 v nizih.

Na stadionu Philippa Chartierja v Parizu je v tekmo osmine finale bolje vstopil Đoković in po breaku povedel s 3:1. Italijan je takoj odgovoril z re-breakom in znižal na 3:2, nato pa tekmeca nista več izgubljala igre na lastni servis. Niz je odločila podaljšana igra, ki jo je Musetti dobil z 9:7.

Še bolj je bil obetavni 19-letnik suveren v podaljšani igri drugega niza, ki jo je dobil s 7:2 in proti prvemu igralcu sveta povedel z 2:0 v nizih. Predtem sta si oba tenisača napako izgubljenega servisa prav tako privoščila le enkrat v nizu.

Od premora med drugim in tretjim nizom naprej pa je na igrišču igral le še Đoković. Srb je tretji niz dobil s 6:1, četrtega pa s 6:0. Tretji niz je trajal zgolj 28 minut, četrti pa le še 19 minut. Težave Musettija so se nadaljevale, pri izidu 0:4 v petem nizu je zaradi poškodbe dvoboj predal. Italijan je pred tem poizkusil z zdravniškim premorom, a naleta Srba ni ustavil. Musetti je v tretjem, četrtem in petem nizu skupaj osvojil le 18 točk, medtem ko jih je zgolj v podaljšanih igrah prvih dveh 16.

Đokovića v četrtfinalu čaka dvoboj s še enim Italijanom Matteom Berettinijem, ki je tekmo osmine finala dobil brez boja, saj je Švicar Roger Federer zapustil turnir.

Na dvoboju med Rafaelom Nadalom in Jannikom Sinnerjem ni bilo presenečenja. Branilec naslova in 13-kratni zmagovalec OP Francije je imel z 19-letnim Italijanom še največ dela v prvem nizu, ki ga je dobil s 7:5 – odločili sta deseta in dvanajsta igra, ko je Španec vzel servis Sinnerju. V drugem nizu je tudi Nadal dvakrat izgubil igro na svoj začetni udarec, a se je Sinnerju na drugi strani to pripetilo kar trikrat in Majorčan je slavil s 6:3. V zadnjem nizu pa smo spremljali enosmerni promet, zmagovalec 20 turnirjev velike četverice je Italijanu zavezal kravato in brez težav napredoval v četrtifinale. Osvojil je na Roland Garrosu osvojil že neverjetnih 35 nizov zapored.

Tam ga čaka Diego Schwartzmann, ki je s 3:0 (7:6, 6:4, 7:5) v nizih ugnal Jana Lennarda-Struffa.

Po današnjem dnevu je znanih najboljših osem na OP Francije tako v moški kot v ženski konkurenci. Med dekleti je to kot zadnji uspeli branilki lanskega naslova na Roland Garrosu Igi Swiatek. Poljakinja je v osmini finala premagala Ukrajinko Marto Kostjukovo s 6:3, 6:4 in se bo v četrtfinalu pomerila z Grkinjo Mario Sakkari.

Pariz, grand Slam (34.367.216 evrov)

– moški, osmina finala:

Stefanos Cicipas (Grč/5) – Pablo Carreno Busta (Špa/12) 6:3, 6:2, 7:5;
Danil Medvedev (Rus/2) – Cristian Garin (Čil/22) 6:2, 6:1, 7:5;
Alejandro Davidovich Fokina (Špa) – Federico Delbonis (Arg) 6:4, 6:4, 4:6, 6:4.
Alexander Zverev (Nem/6) – Kei Nishikori (Jap) 6:4, 6:1, 6:1;
Matteo Berrettini (Ita/9) – Roger Federer (Švi/8) b.b.;
Diego Schwartzman (Arg/10) – Jan-Lennard Struff (Nem) 7:6 (9), 6:4, 7:5;
Novak Đoković (Srb/3) – Lorenzo Musetti (Ita) 6:7 (7), 6:7 (2), 6:1, 6:0, 4:0, b.b.;
Rafael Nadal (Špa/1) – Jannik Sinner (Ita) 7:5, 6:3, 6:0.