Jankovićeva začenja z Radwansko, Konjuh na Lisicki

Clive Brunskill, Getty Images

Jelena Janković se bo na uvodu turnirja v Wimbledonu pomerila s finalistko iz leta 2012 Agnieszko Radwansko, Ano Konjuh pa čaka Sabine Lisicki. Turnir iz svete trave od ponedeljka naprej spremljate v živo na programih Sportkluba.

Niti srbska niti poljska tenisačica v Wimbledon ne prihajati v dobri formi. Agnieszka Radwanska na travi letos sploh še ni slavila, skupno pa ima izkupiček zmag in porazov komaj pozitiven (11-10) in je na lestvici WTA padla na deseto mesto. Od devetih medsebojnih obrčaunov je Jelena Jankovića dobila le dva, Poljakinja je bila boljša tudi v osmini finala Wimbledona leta 2015, ko je slavila s 7:5 in 6:4.

Ano Konjuh v prvem krogu Wimbledona čaka Sabine Lisicki, ki je komaj na 127. mestu, vendar tradicionalno najboljše predstave kaže ravno na travi, leta 2013 je bila tudi v finalu Wimbledona. Dono Vekić čaka mlada Rusinja Natalja Vihljanceva, Mirjana Lučić-Baroni, ki je postavljena za 27. nosilko, pa se bo v prvem krogu srečala z Nemko Carino Witthoeft, ki je pred letom dni igrala v tretjem krogu. Danka Kovinić se bo sprva srečala z Jennifer Brady, trenutno 97. igralko sveta, ki se je na OP Avstralije uvrstila v četrti krog.

Prva igralka sveta Angelique Kerber se bo v prvem krogu srečala s kvalifikantko, nato pa jo čaka Flipkens ali Doi pa Šafaržova, Muguruza, Kuznetsova ali Radwanska, nato pa Pliškova ali Wozniackijeva.

Viktorijo Azarenko sprva čaka mlada Američanka Cici Bellis, dvakratna zmagovalka Petra Kvitova začenja proti Johanni Larsson. Venus Williams svoj dvajseti Wimbledon odpira proti Elise Mertens, medtem ko bo eden od derbijev v prvem krogu med Jeleno Svitolino in Ashleigh Barty, zmagovalka Roland Garrosa Jelena Ostapenko pa se bo na začetku pomerila z Belorusinjo Aliaksandro Sasnovich.