Bedene po trilerju izločil Karlovića

Slovenski tenisač Aljaž Bedene, ki nastopa za Veliko Britanijo, je v uvodnem krogu Wimbledona odigral maratonski dvoboj s Hrvatom Ivom Karlovićem. Bedene je slavil s 6-7, 7-6, 6-7, 7-6 in 8-6. Obračun je zaznamoval odličen servis obeh igralcev. Ljubljančana v 2. krogu čaka Damir Džumhur.

27-letni tenisač je Karlovića premagal po več kot štirih urah in pol brutalno dobrega tenisa! Tako Bedene kot njegov nasprotnik sta odlično servirala, prvič v zgodovini legendarnega turnirja v Wimbledonu se je zgodilo, da vse do rezultata 6:6 v odločilnem petem nizu nismo videli odvzetega servisa!

Bedene je dvakrat zaostajal, Karlović je namreč povedel tako z 1:0 kot z 2:1 v nizih, a se Slovenec v britanskih barvah ni predal. Uspel je izenačiti na 2:2, odločilni peti niz pa je dobil z 8:6 ter se veselil zares velike zmage.

Bedeneta v drugem krogu čaka nov “balkanski derbi”, tokrat bo na drugi strani mreže stal Damir Džumhur iz BiH.